top of page

Kerstbierfestival 2020 ?

(English message at the bottom)

Beste Kerstbierliefhebbers,

Waar we de eerste maanden van het jaar nog uitgingen van een snel overwaaien van dat "Wuhan- griepje" ver weg van ons zijn we intussen al serieus geconfronteerd met het tot Covid-19 herdoopte virus. De strenge maatregelen (een semi-lock-down (blijf in uw kot), het sluiten van horeca en verbieden van bijeenkomsten, afstand houden, honderd keer handen wassen of ontsmetten, mondmaskers opzetten,...) maakten dat alles wat onze vereniging O.B.E.R. vzw zou willen organiseren onmogelijk werd gemaakt. Uiteraard hebben we begrip voor deze maatregelen, zeker omdat deze de verspreiding van het virus een halt toe kunnen roepen en zo het aantal zieken en doden kan beperken. Niemand verliest graag zijn dierbaren door ze zelf te besmetten.

Gezien stilzitten niet onze beste eigenschap is en we toch de biersector wilden blijven steunen, zeker in deze voor hen ook moeilijke tijd, organiseerden we dan wat er wel kon. We postten elke dag van de lock-down een recensie van een lekker bier op onze Facebookpagina, we deelden bierinitiatieven uit de regio op onze Facebookpagina en in onze mailings en we organiseerden zelf ook enkele geslaagde online proeverijen.

Intussen neemt het normale leven stilaan terug zijn gang, zijn de cafés terug open en mag er ook al met 15 personen tegelijk worden afgesproken. Het is echter allemaal nog heel voorzichtig en voldoende afstand houden is nog steeds een te volgen regel. Het virus is nog niet weg. De verspreiding kan in oogwenk terug opflakkeren. Een vaccin lijkt iets voor ten vroegste begin 2021. Niemand kan momenteel voorspellen waar en wanneer het aantal besmettingen terug zal stijgen. Wij niet, de overheid niet, en ook het team van intussen BV's (Bekende Virologen) niet.

We kunnen er dus niet vanuit gaan dat het 26e Kerstbierfestival een "gewoon" festival zal zijn zoals de voorbije 25 edities en we rekenen daarvoor op uw begrip. Normaal zou de voorverkoop voor onze leden vandaag, op 1 juli, van start gegaan en de normale voorverkoop op 1 augustus. Omdat we nu nog niet met zekerheid kunnen zeggen óf het Festival kan doorgaan in december, of op welke manier of in welke omstandigheden, wordt de voorverkoop uitgesteld tot ten vroegste begin oktober. We hopen tegen dan meer zicht te hebben op de evolutie van de omstandigheden die het virus met zich meebrengt. Momenteel lijkt ons een internationaal feest met 900 feestende en drinkende mensen per dag alvast geen optie, maar we bekijken wat er wel mogelijk is. Ook bierbestellingen, waar we normaal gezien nu al mee gestart zouden zijn zetten we on hold tot er meer zicht is op de mogelijkheden voor december. We hopen op ieders begrip en houden u via deze weg, onze mailings en de Facebookpagina op de hoogte van de ontwikkelingen.

Met gezonde biergroeten,

namens het bestuur,

Gunter Mertens,

voorzitter O.B.E.R. vzw

 

Hello Christmas Beer Fans,

During the first months of 2020 we thought this "Wuhan flu" was something far away and it would be gone soon. It turned out we couldn't have been more wrong. The virus was renamed Covid 19 and soon it had turned the whole world upside down. The measures it takes to avoid the virus from spreading, killing people and making friends and family ill were against everything we stand for: Staying at home, keeping distance, closing of bars and restaurants, no gatherings... Of course we understand why these rules are necessary, nobody wants his loved ones to die or get sick by contaminating them with the virus.

We've made the most of it during our lock down, having online meetings and tastings, and promoting a fine beer everyday on our Facebook page, but now we have to look further.

At the moment bars are open again and meetings with up to 15 people and indoor events up to 200 people are allowed, but the situation is far from normal. There are still a lot of rules to deal with and there might be a new outbreak of the virus later this year. We don't know, the gouvernment doesn't know and the team of experts don't know.

We can't assume the 2020 Festival will take place in normal circumstances and we hope for your understanding. At this point we can't see how an event with 900 international visitors each day could safely take place in december. There will be no vaccin available yet, so we believe keeping distance from eachother will still be the rule and the least we can say is we have to downsize the event.

At this moment the only wise decision we could take is to postpone the pre-sale of tickets for the festival to at least Octobre. We also can't take the risk to start ordering beers when the festival might have to be cancelled, so everything is on hold. we hope for your understanding.

We will keep you posted on this page, by our regular "Kerstbiernieuws"-mailings and on our Facebook.

Have a beer and keep it safe an healty,

On behalf of the Festival team,

Gunter Mertens,

Chairman O.B.E.R. vzw

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page